שם הקבוצה תאור סניף מדריך סוג תאריכי פעילות מחיר פעולות
סמסטר חורף 21 - סייבר רובוטיקה וחלל כיתות ד' עד ו' - קורס מספר 2 

 קורס הדגל של הקמפוס

לימודי סייבר רובוטיקה וחלל "לננו סטודנטים" של הקמפוס

14 מפגשים הכוללים עבודה וחשיפת העולם המופלא של סייבר רובוטיקה וחלל

לצד "נגיעה" נהדרת בעולם החלל אשר הולך ומתקרב אלינו

זהו קורס אינטראקטיבי, בו ה"ננו סטודנטים" עובדים, משחקים ונחשפים לעולם מופלא

בקבוצות עבודה עם ערכות רובוטיקה ( ניתן לרכוש במחיר מוזל של 599 ש"ח )

יוצרים רובוטים ומקרבים את החלל באמצעות ניסויים ומשחקים

קמפוס מגידו    רובוטיקה  16/11/2021-15/02/2022  2,900  הרשם  
סמסטר חורף 21 - פיסיקה של צעצועים והמטבח כמעבדה כיתות א' עד ג' - קורס מספר 1 
1. לקטנים: פיסיקה של צעצועים/כתב ד"ר גיא שיאון:

  מטרות הקורס לעודד חשיבה מדעית באופן חוויתי, לתת ידע מדעי וגירוי קוגניטיבי גם באופן מעשי בידיים בהפעלה אקטיבית, הן של מערך ניסוי והן של מערך חשיבה ועשייה עצמית של התלמיד. 
רציונאל הקורס: העולם פועל כל העת. דברים נעים, מתפתחים, משתנים, נבנים, מתפרקים... אבל איך כל זה קורה? מהם הכוחות המופלאים הגורמים לכל זה ומאפשרים לנו לחיות בעולם מעניין שכזה? איך מגלים את הכוחות שאחורי כל ה"קסמים" האלה? איך מאפשרים לסקרנות הטבעית של הילדים להמשיך ולהתפתח? איך משתמשים בסקרנות המופלאה של הילדים כדי ליצור למידה משמעותית ומקדמת, למידה פוקחת עיניים אל העולם שבחוץ ואל העולם הפנימי של הילדים, המלא רעיונות משל עצמם? 

תרומת הקורס לטיפוח המצויינות וההצטיינות באה לידי ביטוי הן בתכנים המדעיים הנחווים באופן חוויתי ומזמן והן מבחינת חיזוק הביטחון העצמי רגשי בבניית דגמים במהלך השיעור. המטרות של הקורס הן לעודד חשיבה מדעית באופן חוויתי, לתת ידע מדעי וגירוי קוגניטיבי גם באופן מעשי בידיים בבניה ועשייה עצמית של התלמיד. 

תקציר התכנית: בתכנית התלמידים בונים דגמים מדעיים בצורת משחק או צעצוע שנשאר שלהם, שמדגים עיקרון מדעי, או צופים בתהליך מדעי או ניסוי בו דנים במשותף.
  
2. לקטנים: המטבח כמעבדה
הקורס הוא ניסויי, מחומרים פשוטים וזולים שישי בכל בית וכל חנות מכולת סמוכה. בשיעור הראשון תגובש רשימת ניסויים עם התלמידים, ואז הם יידעו מראש מה להכין לכל שיעור. בין הנושאים:
איך המדע מסתתר במטבח? בקורס נכין ניסויים מוזרים שאת חלקם נאכל בסוף... נכין סוכריות, מנורת לבה, קאפקייק במיקרוגל ועוד מטעמים תוך הכנת ניסויים משונים. נלמד ביולוגיה, פיסיקה וכימיה בלי להרגיש... נכיר את כוחות הטבע ששולטים במטבח ואת המדע שמאחוריהם.  

קמפוס מגידו    רובוטיקה  16/11/2021-15/02/2022  2,900  הרשם  
מספר פריטים שנמצאו: 2