חנות

binyamini_technical_book_cover2.jpg
יסודות החומר מאת אתי גורן

במסגרת אירועי העשור להקמתו של בית בנימיני, הצטרף הספר (י)סודות החומר | טכנולוגיה קרמית בגובה העיניים מאת אתי גורן ובהוצאת בית בנימיני – המרכז לקרמיקה עכשווית. ספר זה מנסה להכניס מידע רב לתבנית קטנה וראשונית שתבהיר באופן פשוט תהליכים, חומרים, שילובים וכדומה. הקרמיקאים ה"ראשונים" עסקו בחומרים ללא ידע כימי, והם התפתחו מבחינה מקצועית במשך השנים תוך כדי ניסוי, טעייה, תעייה ולמידה. אנו רוצים למהר ולהבין, ואולם הדרך להבנה הפשוטה מטעה מאוד שכן התהליכים השונים מסובכים – לא רק לקרמיקאים, לא גם למדענים ולמתמחים.

מקסימום לרכישה: 20
₪120
binyamini_2022_book_cover_spreadLR_(1).jpg
חומר כשפה - ספל כספר

הספר 'חומר כשפה – ספל כספר' הוא ספר שני בסדרה, המבקש להוות מקראה על יצירה קרמית ותרבות חומרית בעברית. אסופה חדשה זו מבוססת על טקסטים של התערוכות שהוצגו בגלריה בית בנימיני בחמש השנים האחרונות, והורחבו באופן מיוחד עבור ספר זה. לצידם, נוספו טקסטים חדשים בנושאי דיון משיקים. הספר 'חומר כשפה – ספל כספר' מבקש לכתוב על היצירה הקרמית ועל ההקשרים הרחבים בה היא פועלת, כתשובה למחסור הגדול בכתיבה ומחקר על תחומים אלו הן בזירה הבין לאומית בכלל, ובזירה המקומית בפרט. כמו כן, הספר מבקש לפתח שפה ייחודית המתייחסת ליצירה קרמית כתחום עצמאי העומד בפני עצמו, שיש לו שפה עצמאית משלו. לפיכך, ספר זה מבקש לראות גם בספל – ספר. ואם לא ספר, אז לבטח שיר.

מקסימום לרכישה: 20
₪120
משלוח

משלוחים בגוש דן. למשלוחים בשאר הארץ, אנא צרו קשר עם בית בנימיני

מקסימום לרכישה: 20
₪45
צילום_שי_בן_אפרים._בנטוניט_מתכווץ_בחום_1.jpg
מעל ומתחת לפני השטח 23-24

חבילה של 7 הרצאות. בנוסף, ברכישת החבילה, במקרה והפסדתם הרצאה, ניתן לקבל גישה להרצאות המקוונות המוקלטות (יש לפנות למייל).

מקסימום לרכישה: 20
₪210
book-cover.jpg
חומר כשפה שפה כחומר

הספר יצא במסגרת סיכום 5 שנות פעילות ראשונות של בית בנימיני. הספר סוקר מושגי יסוד ושאלות רלוונטיות הנמצאות בלב הדיון על עיצוב ואמנות קרמיקה בפרט, ועל תרבות חומרית בכלל.

מקסימום לרכישה: 20
₪120
https___d3ec1vt3scx7rr.cloudfront.net_files_images_2019-04_ABeautifulDeath.jpg
מפגש בזום 19/5, עם Michael Sherrill

מפגש בזום 19/5 חבל האפלצ'ים כערש תרבות הקראפט באמריקה מרצה: Michael Sherrill , ארצות-הברית

מקסימום לרכישה: 20
₪40
פרטי קשר